Страница 2 из 3 ПерваяПервая 123 ПоследняяПоследняя
Показано с 11 по 20 из 28

Тема: Трактат. Балістика на трьох пальцях.

Рельєфні елементи трансфокатора мого сайтрона дійсно є підказками. На першому фото ,двома постами вище , точно під буквою "М" в коментарі є рельєфно відмічена кратність 7,5х - саме при такому положенні трансфокатора між міловими точками буде 4МОА, те ж саме на кратності 4,3х , це 7МОА між міловими точками і теж рельєфна підказка. Таку саму підказку я бачу і для 8 МОА і для 9 МОА . Можете перевірити на своїх прицілах. Я в тирі на 50 метрів, за допомогою штангенциркуля перевірив відповідність рельєфних підказок реальним 4-5-6 і 10 МОА на мішені. Все співпадає ! А мене хвилювала якась кострубата форма трансфокатора , який дуже сильно відрізняється від бульшості кругленьких і симетричних (симпатичних) його "колег".

Здається, мені більше нічого додати то всього сказаного вище. Тому тему будемо закривати. Давайте на протязі 10 днів, якщо є якісь ідеї, запитання і т.п. діліться , запитуйте бо потім тема буде доступна тільки для читання.
    Si vis pacem, para bellum !
    Хто не скаче, той не долар!

Не раджу закривати.

Практика з 22lr

Один плінковий постріл з Сайтроном. Мішень - банка з горошку 80х80мм. Дистанція 95 метрів.
    Мушу зауважити, що для 22 lr "Балістика на трьох пальцях" теж працює, до 150 метрів включно перевірено експериментально. Параметри і правила розрахунків інші. На форумі публікуватися не будуть.

На 95 метрів поправка для дозвукового патрона з моєї Чізи складає 7 МОА. Виставивши кратність 7,5х по орієнтирах трансфокатора , я отримав 4 МОА між ЦЕНТРАМИ точок сітки, і взяв на приціл консервну банку. Завдання було просто попасти в ціль. Вітру майже не було і враховувати відхилення СТП по вертикалі від розрахункового не було потреби. Подивіться на картинку: треба взяти 7 МОА і просто поцілити будь-куди в банку.

6 МОА - точка посередині між першим і другим мілами. 7 МОА - 1/4 вище від ЦЕНТРУ другого нижнього міла. Але , на цій дистанції вже має значення розмір точки. На кратності 7,5х, якщо вірити виробнику приціла, точка має перекривати біля 20мм . Щоб не заморочуватися з вишукуванням невидимого центру точки я просто прицілився її верхнім краєм під нижній зріз банки. Адже куля має прилетіти вище від цієї точки. Постріл - куля прилетіла на 20мм вище від краю банки. 20+10 (половина точки) =30мм. МОА на цій дистанції складає 27,6мм. Враховуючи, що найкращий результат по кучності з цього ствола був отриманий 15мм на 100 метрів, то точка попадання лежить в межах цього результату і введена поправка дійсно складає 7 МОА ! Сайтрон вкотре мене тішить якістю виготовлення ВСІХ його елементів. Нагадаю, що поправку я брав повністю довіршивсь рельєфній мітці на трансфокаторі.

Поправки на дистанцію. Крутимо кратність.

Останнім часом полюбив крутити кільце кратності. Трошки поділюся враженнями від цього крутіння. Стрільба на 87 метрів, пневма 4.5 . Поправка 12МОА по вертикалі.

В мене є варіанти 1. Взяти 12МОА *0,3= 3,6 міла на правильній кратності. В моєму випадку на 9х.
    2. Ввести поправку барабанчиками поправок 12 МОА Стандартно , просто і правильно.
    3. Покрутити мій сайтрон на 7,5х , тоді між точками сітки буде 4 МОА і стріляти 3 "мілом"
    4. Покрутити мій сайтрон на 5х , тоді між точками сітки буде 6МОА і стріляти 2 "мілом".
    5. Покрутити сайтрон на 6х, тоді між точками буде 5 МОА і цілитися між 2 і 3 "мілом".
    6. Покрутити на 3х і цілитися трошки нижче від 1 "міла". (10 МОА між точками).
    7............

Я вибрав перших три способи, а далі почався дощ Очевидно, що використання МОА як одиниці "спілкування" з прицілом надає багато переваг аірганеру. Наприклад , виключає необхідність калькуляцій з мілів в МОА і навпаки при стрільбі, дозволяє оперативно вносити поправки , на зручних кратностях використовуючи оптимальне співвідношення між полем зору і зручністю вводу поправок. В моєму випадку кратність 6х і ,відповідно, 5МОА між точками прицільної марки стали найзручнішими для всіх випадків . Немає змісту зменшувати кратність нижче 5х-6х в сутінках, око і так не сприйме більше світла.Вихідний зрачок приціла 40/6=6,7мм, тобто близький до максимального розміру зіниці ока людини при тій же освітленості 7-8мм. Можна і на 5х крутити, для мене це не принципово, тоді вих.зрачок буде 40/5=8мм. Але це майже нічого не дасть. Після деякого часу користування ідеями Трактату я повністю відійшов від кратності з правильним мілом як єдиної , на якій можна можна прогнозовано стріляти. Відпала необхідність в шпаргалках - поправки або вираховуються миттєво, або я просто їх запам'ятав. Тобто об'єдналися дві ідеї - і стрільба на малих кратностях http://airgun.in.ua/showthread.php?3...3%D0%B0-%D0%A5 і максимально точний розрахунок поправок в польових умовах. Фактично, це не розрахунок - це апроксимація, і вона працює !

Сайтрон на своэму сайті публікує розмірність прицільноі марки на різних кратностях. Не зовсім зрозуміла їхня філософія, але правильний міл у них завжди на максимальній кратності. Щоб не мучили себе перерахунками : 3,6дюйма на 100 ярдів це 91,44мм на 91,44метри = 1 тис.дистанції = 1 міл. Щоби дюйми перерахувати в правильні МОА потрібно дюйми поділити на 1.047 . наприклад 3,6 :1.047 =3,438....... Саме стільки МОА поміщається в одному правильному Мілі (тисячній дистанції) . Для мене це означає, що я можу повністю довіряти трансфокатору сайтрона. І користуватися в повній мірі як для теоретичних розрахунків так і на практиці.

Оригінал : http://info.sightron.com/downloads/2...ifications.pdf
    Последний раз редактировалось VladZ; 29.06.2013 в 09:16.

Я вибрав перших три способи, а далі почався дощ Очевидно, що використання МОА як одиниці "спілкування" з прицілом надає багато переваг аірганеру. Наприклад , виключає необхідність калькуляцій з мілів в МОА і навпаки при стрільбі, дозволяє оперативно вносити поправки
    Це правда,мрія кожного стрілка це коли сітка і барабани розмічені в одинакових одиницях,в твоєму випадку в МОА,в моєму в мілірадіанах.

Ті хто прочитав і навіть зрозумів , напевно вже здогадалися. що балістичні сітки BDC, DOA ,HHR, LR duplex і інші працюють по такому ж принципу але на одній єдиній кратності.

Влад все так досконально розжував, що навіть жодних запитань не виникає . Продовжою слідкувати за темою

Здійснилася мрія багатьох аірганерів , але платно, http://www.ada.ru/guns/ballistic/cal...relokplus.html можна міняти кратність вашої оптики і бачити точку прицілювання на вашій сітці. Плюс багато інших функцій.

Кілька слів про http://www.redfield.com/_media/downl...C22_2_7x34.pdf, який вдалося потримати в руках ,
    та його можливості для "тактичних" задач.
    По перше, формат приціла 2-7х34. Тобто добротний, легкий , денний приціл.Чому денний ? Тому що в США, де полювання дозволене в світлу пору доби оптика з лінзою 32-34-40мм є цілком оправдана. Такої лінзи більше ніж достатньо для світлої пори доби. В Європі дозволене полювання в сутінках, тобто лінза проситься 50мм-56мм. REDFIELD http://www.redfield.com/ - цією торговою маркою володіє Люпольд. Відповідна і якість оптики. в США на форумах Редфілд вважається дещо кращим за Сайтрон 1-х серій. Відмінно продуманий трансфокатор , чудова оптика і дуже комфортна сітка. В даному прицілі вона розмічена в МОА! На максимальній кратності між поділками сітки 2 МОА. Виносом точки прицілювання можна внести до 20 МОА поправок на максимальній кратності.
    На кратності 4х , мітка трансфокатора посередині, сіточка перетворюється у правильний міл-дот. З запасом поправок у 10 міл !

На 2х між точками сітки 7МОА - 70 МОА в нашому розпорядженні, за потреби. Тобто два крайніх положення трансфокатора дозволяють стрілку не заморочуватися з перерахунком поравок , а просто взяти необхідну поправку в МОА. На 2х- 7 МОА між точками а на 7х - 2 МОА між точками сітки. Плюс центральне положення трансфокатора 4х дає можливість користуватися звичним для багатьох правильним міл-дотом. Як на мене зачот.

Сітка і барабани розмічені в одних одиницях. Дуже легко як пристрілюватися , так і брати поправки чи барабаном чи виносом - оперуєш тими самими одиницями. Жодної математики, жодних розрахунків.

Страница 2 из 3 ПерваяПервая 123 ПоследняяПоследняя

Ваши права