Страница 3 из 8 ПерваяПервая 12345 ... ПоследняяПоследняя
Показано с 21 по 30 из 74

Тема: Стріляєм на малих кратностях, або нафіга дофіга "Х"

Щодо стрільби між ударами серця - оптика, чи вірніше її кратність до цього не має жодого відношення. Це просто такий стиль стрільби.

Щодо результативності при малих кратностях - слід привести стрільбу спортсменів (саме вони найчастіше стріляють саме між ударами серця) у вправах МК (малокаліберна гвинтівка на 50м, діоптричний приціл - кратність 1Х ) - у цьому випадку використовується мишень №7 (діаметр 10-ки 10,4мм). Так от, з положення лежачи дуже часто вибивається 100% результат - 600 з 600 можливих. Оскільки очки рахуються на користь спортсмена, то для забезпечення такого результату необхідно забезпечити кучність не більше 15.5-15.6мм (С-Т-С). І така кучність забезпечується, причому без використання упорів і “телескопів”.

Деякий час тому сам проводив подібні експерименти в тирі на Промисловій. Ось що з цього вийшло:
    Гвинтівка - Feinwerkbau 603
    Прииціл - Діоптричний
    Відстань - 25м., критий тир
    Кулі - JSB Express
    Стріляв сидячи, з упора
    Кожна серія по 5 куль

Результати, звичайно, не вражаючі, але слід врахувати що моя стрілкова підготовка досить низька.

Щодо стрільби між ударами серця - оптика, чи вірніше її кратність до цього не має жодого відношення. Це просто такий стиль стрільби.
    Вибач але тут я з тобою цілком не погоджусь. Просто при малій кратності навіть цього не помічаєш а вот коли приціл поставити на 40 і довго вицілювати в БР 50 то тут всі фактори видні в приціл і як рухається хрестик по мішені від кожного удару сердця. Так само затаювання дихання на видосі дає стабільність лише на 8-12 секунд а потім починається жосткий розковбас. І купу інших речей про які ми всі знаємо спочатку з теорії а потім вже із практики.

Ну братці про діоптри і відкриті приціли це вже зовсім інша тема.

Підсумую своє бачення щоб не вийшло ніякої непонятки.
    1. Приціл має бути якісним.
    2. Для конкретних дисциплін використовувати відповідні приціли (як на мене ХФТ краще стріляти з 10х40 беручи приклад з професіоналів та обмеження даної дисципліни, для для БР 50 великі кратності і великі лінзи, для плінка малі кратності, для стрільби по рухомій мішені - каліматор або відкриті приціли).
    ПС. Нікого і ніяким чином не хотів образити.

Результати, звичайно, не вражаючі, але слід врахувати що моя стрілкова підготовка досить низька.
    Навіщо так скромнічати.

Давай не будемо про образи. Це своєрідний "мозговий штурм", де кожен має право висловлювати і відстоювати свою думку.
    Щодо прицілу 10х40. Маючи такий приціл в арсеналі - 10х44 МТС Вайпер, з якісною оптикою і добрим механізмом поправок я вважаю покупку такого приціла оптимальною з точки зору ...універсальності ! Так з 10х можна пробувати стріляти БР , хоча це не правильно , так з 10х40 можна бавитися ХФТ, там вдосталь часу на прицілювання і нічого нікуди не втікає.. Так з 10 х40 можна бавитися "ХФТ" але процитую VIR : "Я думаю,що Влада підштовхнув до стрілянини з малократного приціла практичний відстріл во... де 10х вже забагато.Декілька слів на яких кратностях вів тоді відстріл я з Екліпсом 4-16х50.На 12-16х стрілялось дуже рідко тільки тоді коли мішень заступали гілки,а кулю треба було між ними пропустити,стрільба велася тільки з упора.8-10х стрілялося в основному з упора(мається на увазі впирання в дерево,гілку),рідше з рук і то коли на деревах ще толком листя не розпустилось.А от коли листя розпустилось 10х вже нікуди не лізло,тут рулили 4-7х залежно від ситуації,причому 4х використовував для швидкого пошуку між листям мішені,прицілюванням і пострілу.Повірте, в густому листі знайти мішень легко було на 4х,а на 10х -неможливо".
    Тут я зним згідний на всі 100% . Зверніть увагу на " в ГУСТОМУ ЛІСІ". Там всі теоретичні переваги 10х були нівельовані. Так , я тоді чудово відстріляв всю дисципліну але і добре задумався над правильністю твердження абсолютної більшості професіоналів щодо 10х40

На рахунок рухомих мішеней , то їх можна взагалі без приціла валити : http://www.youtube.com/watch?v=9DDHxOqFkAs , але на рахунок колліматора і відкртих ти правий.
    Si vis pacem, para bellum !
    Хто не скаче, той не долар!

Цілком погоджуюсь з VladZ - ця тема, це не заклик швиденько знімати з гвинтівок наші улюблені високократні телескопи і починати стріляти на малих кратностях, а то і взагалі з відкритих - це просто спроба в першу чергу зрозуміти і пояснити (знову ж таки, перш за усе собі), що стрільба на малих кратностях може бути не меньш результативною і точною у порівнянні зі стрільбою на великих кратностях. Як на мене це дуже важливо - адже існує дуже багато ситуацій, коли висока кратність лише заважає або недоступна з тих чи інших причин. Діоптр (та і взагалі відкриті прицільні) я привів лише для порівняння - просто це прицільні з найменшою відомою для мене кратністю.

Насправді не так давно, точність стрільби на малих кратностях (відкриті, оптика 3-4Х) стала для мене справжнім відкриттям і лише через деякий час я усвідомив, що у мому випадку це просто “возвращение к истокам” - я просто забув про ці можливості - не даремно я писав у попередніх постах про стрільбу в школі.

Про “конетно спортивні” дисципліни тут, думаю, говорити зайве - там вибір прицільних засобів диктує сама суть, вимоги та правила проведення таких дисциплін. Наприклад у ФТ необхідний дуже високократний приціл, і не тому, що з ним зручніше стріляти (насправді більшість ФТ-шників світового рівня використовують перемінники і перед пострілом скручують кратність мало не до мінімума - так комфортніше стріляти), а тому, що тільки на високих кратностях можливо добитись точного вимірювання відстані за допомогою відстройки паралакса особливо на дистанціях 40-50м. - а саме таке вимірювання і складає суть ФТ. Звичайно і там можна результативно “відстрілятись” і з іншими прицілами (використовуючи трохи інші техніки прицілювання) - але то вже буде зовсім не ФТ.

А щодо стрільби між ударами серця та затримки дихання не більше 8-12сек. - DimonChemp абсолютно правий. Єдиний момент - високократна оптика для цього лише заважатиме - практика підготовки професійних стрілків усього світу (я говорю саме про професіоналів - спортсменів і тренерів, адже для них стрільба - це робота і засіб існування, для усіх інших стрілків - БР, ФТ, ХФТ та ін. - це просто хоббі і витратити стільки часу, сил і, зрештою, коштів на стрілкову підготовку такі люди просто не в змозі) показує, що це тренують трохи інакше (кому насправді цікаво - прошу сюди). Наразі для нас це видається абсурдом - адже в високократну оптику так добре видно усі помилки прицілювання і “розковбас” гвинтівки при затягнутому пострілі - але як на мене це насправді так і трохи згодом я спробую пояснити чому - зараз просто не вистачає часу.

Сьогодні перевірив 1,5х на "ХФТ" мішені типу "Сорока" . Оцінивши приблизно відстань як 30 метрів , тупо взявши поправку по вертикалі 3-4 см по самому корпусу мішені я відправив мішень в останнє піке. Куля ЖСБ монстер 0,87 - дуже дієва куля. Мені сподобалася. Приціл Вальтер 1-4х32. Мішені розставляв не я

Кілька фоток , клікабельні.

Тир 26-27метрів. Звичайний письмовий стіл, звичайне крісло совдеповського зразка з мякою подушкою , сошки + мякий задній упор - мій кулак на портмоне . куля КП 10,5 -280м\с , мій БАМ 50. Оптика Leupold VX II ultralight 3-9x33 , БЕЗ ВІДСТРОЙКИ ПАРАЛАКСА, чкий зафіксований десь на 50 метрів. Стріляв на кратності 3х. Робіть висновки і строго не судіть. Це лише спроба відстріляти БР мішень на малій кратності.

Внизу першої мішеньки - пристрілка і перші постріли , щоби звикнути до оптики і решти обладнання

Хто посміє судити?Які кулі?Результат добрий,навіть дуже.
    А грошей в портмоне скільки було?

Кулі - важкі КП. Чесно кажучи, Монстриків було відверто шкода через те, що в портмоне було замало грошиків До речі, спроба постріляти на 3х з Walther 1-4x20 CI була вдалою. І результати були майже порівняльними. На 1.5х затія провалилася - стріляти в чорну "обручку" досить важко. Звичайно по радикально чорній мішені такого ж розміру було б набагато легше. Навіть менша , але котрастна мішень не матиме шансів на 1.5х , мова не йде про "муху", звичайно.

Враховуючи, що БР я не стріляю взагалі ,ні на яких кратностях, то впевненний , що після тренувань можна було би показати ЗНАЧНО кращий результат. Три відстріляні мішені + 10 пострілів в іншу мішень це весь сьогоднішній відстріл, перед вами всі результати за винятком спроби з Waltherom , інших спроб чи мішеней не було. Стріляти БР на малих кратностях - це безперспективна ідея, тому продвжувати експеримент не буду. Важко на очі і мала кратність тут обговорюється тільки в межах використання для "ХФТ".

А сьогодні ідея популяти по БР мішеньках на малій кратності на дистанції 45 метрів потерпіла повне фіаско. Не так , щоби зовсім все погано, гільзи від .308 і .223 калібру на цій дистанції на 3,5х падали на ура. Які знайшов в тирі по тих і пуляв. А от по мішеньках не вдалося. Частину вини списую на приціл Walther 1-4x32 , явно заточений під пневму ,але паралакс настроєний на 10 метрів. На 45м його вплив був досить серйозний і мішені я залишив у спокої. Потім Fut склав мені компанію і поплінкувавши трохи ми поїхали по домах. Попередній висновок такий - для "ХФТ" задач, з претензією на універсальність став би 3-9х або 3-12х . Саме тому такі приціли і є досить популярними. 1,5х замало для "ХФТ" через описані раніше причини. 3-4-5-6х - яка кому до вподоби. Вважаю, що 6х - це прийнятний максимум. На цьому свої есперименти закінчую. Jedem das Seine - в хорошому розумінні цього виразу.

Загонник на пневмі має право жити , але це більше для екстремалів. Величезний кут огляду, комфортне прицілювання - відстність відволікаючих факторів (перехрестя не по центру "десятки" ) , серцебиття, дихання і т.д, які видно у 10х і більше крат дозволяють влучно стріляти на стандартних 30 - 50 метрах по стандартних "ХФТ" мішенях, і навіть на більші дистанції . Для мене цілком комфортною кратністю виявилася 3-3,5х. На них поки що і зупиняюся.

А от вимоги до оптики саме на малих кратностях є НАБАГАТО вищими , ніж на 10х і більше.Зрештою, про це вже згадував Lonish. Таким чином покупка прицілу з більшими кратностями є ще й економічно вигіднішою - він може бути досить бюджетним для РСР.

Чекаю відповіді опонентів.

Страница 3 из 8 ПерваяПервая 12345 ... ПоследняяПоследняя

Ваши права