Страница 2 из 8 ПерваяПервая 1234 ... ПоследняяПоследняя
Показано с 11 по 20 из 74

Тема: Стріляєм на малих кратностях, або нафіга дофіга "Х"

Інструментальні заміри сітки не проводилися - тобто вважати викладені дані точними вважати не можна.
    Si vis pacem, para bellum !
    Хто не скаче, той не долар!

Я думаю, чого я в свою Таску 3,5-9х40 такий закоханий ?
    А вона з Люпа передерта нагло
    До їх честі треба сказазати що зідрали непогано (за 1200 грн проти 1500 баків), приціл для мене дуже приємний. єдине нарікання - паскудно працюють поправки.
    Але, Роман десь купив трошки мутніший аналог.

В мене тепер пропав сон
    http://pricel.com.ua/index.php?ukey=...&productID=807
    http://pricel.com.ua/index.php?productID=700
    http://pricel.com.ua/index.php?ukey=...&productID=809

Вес (гр): 595
    Длина (мм): 343
    Настройка параллакса (м): от 68
    Подсветка сетки: да
    Поле зрения в м. на 100м: 3,7(10)
    Диаметр осевой трубки (мм): 30
    Увеличение (крат): 3,5-10
    Диаметр объектива, мм: 40
    Фокусное расстояние от окуляра до глаза (мм): 86 (119)
    Диапазон регулировки ввода поправок на 100м: 65 МОА
    Цена одного деления механизма ввода поправок: 1/4 МОА

Оптический прицел Leupold Mark 4 3,5-10x40 LR/T M1 illum. Reticle

Leupold Index Matched Lens System ® обеспечивает непревзойденную четкость по всему полю зрения, высокая яркость и контрастность помогают в определении мишени, даже в условиях низкой освещенности. Прочные и абсолютно водонепроницаемые оптические прицелы Leuopold LR/T могут выдерживать невероятные нагрузки. Прицельные сетки с подсветкой Mill Dot или тактическая сеткf TMR позволяют использовать данный прицел в условиях низкой освещенности. Тактические прицелы LEUPOLD объединены в серию Mark 4 с 2004 года и за несколько лет успели завоевать популярность во всем мире. Матовый.
    Пол-ведра кросманов, переломка-поломайка и перочинный ножик.
    http://www.youtube.com/watch?v=LbPDW...eature=related

Останнім часом схиляюсь до постійників - вони легші, світліші, простіші, міцніші - один хрін дуже рідко кручу кратність (майже ніколи). Щось таке для мене цілком придатне для неспортивної стрільби (все крім БР). А якщо припіче побеерити то все одно треба щось спеціальне.

Слюні по бороді - досить збитий приціл Сайтрончик 599 дол .
    +їх дуже хвалять за якісну картинку

http://swfa.com/Sightron-16x42-SIII-...pe-P45295.aspx

Ну і 300 долларові якісні плотнячки - як альтернатива люпам за помірковані гроші. Щось на зразок Фалкона

http://swfa.com/SWFA-SS-16x42-Tactic...cope-P501.aspx
    http://swfa.com/SWFA-SS-20x42-Tactic...cope-P502.aspx
    Последний раз редактировалось zazzz; 13.07.2011 в 14:22.

Влад, - результат класний і цілком очікуваний. Просто дехто з нас про це забув (особливо ті хто багато стріляв в школах, спортивних секціях - там стріляли в основному на 1Х і при цьому непогано стріляли), а дехто і не знав про можливості стрільби на малих кратностях.

У будь якому разі це треба спробувати і/або до цього “прийти”. Правда, прийти до того, що велика кратність у 99,9 % випадків лише заважає, вдасться далеко не всім - тут уже нічого не поробиш - на це декілька причин:

- така людська психологія - ми хочемо одразу бачити дірку, яку зробила куля, а для цього потрібен високократний приціл (або труба, бінокль), допоможе і ХОРОШИЙ перемінник, але таких у нас, на жаль, малою. Хоча, насправді, бачити пробоїни одразу ж - корисно лише при пристрілці оптики

- багато з нас любить стріляти по мішенях, а для того, щоб показувати хорошу кучність і точність необхідно достатньо довго працювати над “одноманітністю” і “повторюваністю” пострілу - а працювати над собою заважає цілком природня риса - лінь. Звичайно, стріляти на малих кратностях можна і без роботи над собою, але результат буде гірший ніж при використанні приціла з високою кратністю, тут відкрию деяку таємницю і скажу, що уже при мінімальних навиках стрільби результат буде приблизно однаковий - просто при малих кратностях це буде виглядати як рівномірне розсіювання певного діаметру, а на великих - як, в цілому, непогана купка, з відривами і загальний діаметр буде приблизно такий же, як у першому випадку (власне ця непогана купка і тішить стрілка думкою що він непогано стріляє, а відриви він вважає випадковими - хоча, як відомо, випадковостей не буває і саме ці відриви “вилізуть” в самий важливий момент)

- для впевненої стрільби на малих кратностях по невеликих цілях/мішенях необхідно приціл з дуже високою роздільною здатністю - а цим можуть похвалитись не так багато навіть “небюджетних” прицілів

PS Усе вище сказане - звичайно ж, моє ІМХО і тому будь які співпадіння прізвищ, імен, власних назв і явищ - вважайте випадковістю.

PPS Ну і звичайно ж - хочу подякувати VladZ за цікаві експерименти і результати. А ще за те, що розповідає про ці результати тут, на форумі.
    Последний раз редактировалось lonish; 13.07.2011 в 20:02.

Цілком погоджуюсь з зазом, що для кожних потреб є певна техніка для вирішення.
    Ось для БР тримаю 10х40х60 для прогулянок по во...... на даний момент маю Ганхоббі 10х40х50, а планую 10х40 макснайп та на іншому девайсі таску 3х9х32.
    Щодо стріляння по рухомій мішені то тут тільки з відкритого і бажано не з пневматиики.
    Що стосується висловів про ХФТ і ФТ то думаю такі там обмеження не з проста і всі спортсмени світу власне виступають в цих дисциплінах з прицілами 10х40 а не каліматорами або нижчими кратностями. Як на мене то я не буду придумувати ровер а для цілей типу ФТ та ХФТ буду використовувати приціли кратностей якими користуються професіонали.
    Щодо малих кратностей то це канєшна набагато приємніше коли ти попадаєш в ціль яку закриває хрест і ти для того доб попасти використовуєш навіть своє шосте відчуття. Влад якщо провести експеримент 10 пострілів на 70 метрів, як ти думаєш в тебе з якими кратностями буде кращий результат?
    Ту заззз А хіба не задужо 16х42 над яким ти слюні проливаєш на клавіатуру?

Я настільки кепсько стріляю, що результати практично однакові VIR був свідком систематичного влучання на 3Х в корок на 70 метрах. Спроба стріляти на малих кратностях ,то є робота над помилками Зараз не згадаю де саме, але ZED відписував , що на змаганнях з ХФТ він Ліперс мінік ставив на 6х. Ось тобі і відповідь. Хай весь світ стріляє на 10х - а я піду своїм шляхом і стрілятиму на 1,5-3-4х. Ця єресь навіяна вже давно, тільки довго проростала в моїй свідомості А навіяна вона стрільбою з Фані 300 з діоптром по 15мм убойних зонах в бункері. Маю на увазі мішені Lonisha.А також стрільбою з Романом на швидкість в форматі колліматор проти ОП.
    Що мені має дати стрільба на малих кратностях ? Досконале вивчення балістики своєї кулі. Вміння виносити точку прицілювання в корпусах цілі чи іншх орієнтирах. Коли стріляв у гільзу , наприклад,"зачіпався" центром за цеглини і шви. Величезний кут огляду і можливість стріляти з відкритими очима, я і на 10х так стріляю. І ще багато чого цікавого і,можливо, невідомого. Зрештою, набридло чути чи ставити запитання - а яким мілом цілився ? Як на нього дати відповідь, якщо в мене міл правильний а в когось подвійний і він стріляє на 9Х ? Однозначно і точно буде відповісти щось на кшталт : на півкорпуса вище пляшки.
    Всім дякую за участь в обговоренні. Продовжуємо , браття.
    Последний раз редактировалось VladZ; 14.07.2011 в 00:29.
    Si vis pacem, para bellum !
    Хто не скаче, той не долар!

Влад мав на увазі саме "ХФТ", яке до ХФТ та ФТ відношення має лише опосередковане. Ну і про БР також говорити не стану - там мішені "заточені" під високократну оптику і в малократну їх банально не видно - не вистачить роздільної здатності ні приціла, ні ока.

А щодо стрільби по інших типах мішеней можу сказати - що на 70м. не перевіряв, але на 25 метрів можу гарантувати з імовірністю 90%-95% однакову кучність і точність (на одній гвинтівці) з різними прицілами - 35Х, 10Х та 3Х (в принципі навіть з 1Х - але потрібна спеціальна мішень). Думаю що і на 50м також. Кучність рахуємо як С-Т-С (макимальний розмір групи по краях мінус калібр)

Я думаю,що Влада підштовхнув до стрілянини з малократного приціла практичний відстріл во... де 10х вже забагато.Декілька слів на яких кратностях вів тоді відстріл я з Екліпсом 4-16х50.На 12-16х стрілялось дуже рідко тільки тоді коли мішень заступали гілки,а кулю треба було між ними пропустити,стрільба велася тільки з упора.8-10х стрілялося в основному з упора(мається на увазі впирання в дерево,гілку),рідше з рук і то коли на деревах ще толком листя не розпустилось.А от коли листя розпустилось 10х вже нікуди не лізло,тут рулили 4-7х залежно від ситуації,причому 4х використовував для швидкого пошуку між листям мішені,прицілюванням і пострілу.Повірте, в густому листі знайти мішень легко було на 4х,а на 10х -неможливо.При стрільбі з рук комфортніше було стріляти на менших кратностя,тремор рук менший,а на більших-більший,Влад казав,що це зворотня моторика,ми хочемо сильніше напружити мязи щоб забрати тремор,а виходить на оборот,а мішень чекати не хоче.Всі ми вчимося стріляти-для чого?У всіх у нас живе мисливець-це природою закладено,а полювати з рук легше на малих кратностях.Вмоєму випадку,я довольний,що маю приціл з таким робочим діапазоном від 4 до 16х.
    Попадання в корки на 3х на 70м. підтверджую.

2 prom - 16 крат ПІДСВІДОМО для мене універсальніший десь між Таскою 3,5-10х40 та Ніко Стірлінгом 8-32х60 - це від жадності. Розумний вибір 10х40.

Як на мене - я з Варею на 10х нічого зібрати не зміг на 50-70 м. Я тупо ніфіга не бачу. Ромка Шимах -може, але не питайте в мене як. Не йдеться про пляшки-банки. На полтосі більше 2 см мене КАТЕГОРИЧНО не влаштовує. Роздуті амбіціїї душать . Всі спроби спортивної стрільби з 10крат на 50м в мене провалились. Для мене комфортної стрільби на 50 і далі потрібно від 32 до 45 - навідь Сашкового 6-24х56 Стірлінга мало.

Друге діло, що стріляючи з малопотужної Фані або бюджетного Криса рівень очікувань досить невеликий, і така стрільба тішить. З Варі я вже ВНУТРІШНЬО МУШУ не вилізти за 2 см на 50 і те, що радувало раніше, вже зовсім нікуди не лізе на якісній потужній рушниці. Скажу так, можливо в 10х люпа я побачу більше ніж 10х таски, але на дальняк буду валити з >32 щоб нівілювати похибки прицілювання. Стосується тільки стрільби з упорів. З рук на такі відстані тільки на полюванні і для приколу. Про повторювані результати мови не йде. Дуже нагадує ситуацію з селективними купами. Зібрав 3 рази 10мм на 50 - я супер стрілок , але всі змагання це мінімум 25 влучних стабільних пострілів. Мої критерії з віком ростуть - зібрати мало, треба СТАБІЛЬНО ЗБИРАТИ.

На думку спадає наразі 2 висновки :

1) Мала кратність на дальняк "релаксує очкО" при плінковій стрільбі і дозволяє заспокоєно стріляти з рук, сидячи, скрючившись, в гамаку, на лижах. Ти мало бачиш і робиш то що можеш. Для полювання виходить досить непогано.
    В "дофіга Х" в аналогічних умовах ти бачиш як гуляє точка прицілювання і розумієш безперспективність пострілу Дуже збиває оптимізм і нищить ілюзіі типу з "ОПТИКОЮ ВСІ ПОПАДАЮТЬ" (Оминаючи той факт, що далеко не всі можуть утримати, нормально вижати спуск і т.і.). "Дофіга Х" дозволяє беспристрасно побачити РЕАЛЬНУ картину процесу утримання точки прицілювання. Друге діло, що краще для нервової системи було той розковбас не бачити

2) Вартість прицілу має орієнтовно 70-100% дорівнювати вартості рушниці. Чомусь спадає аналогія з аудіо системами - в мене колонки вартували завжди так.
    Який сенс в дорогому магнітофоні якщо говноспікери не відтворюють суперпуперсаунд ? ЕРГО-> Якій сенс в суперякісній, дорогій рушниці (крім естетичного задоволення, понтів, вкладання коштів і ще млн. причин) якщо "кривий мутняк" націлює її обєктивно мимо ?

Наразі для малопотужної Фані 10 крат влаштовує і радує, але на 50-70 м "комару в ліве яєчко" не виходить. Наступний приїзд до бункера серйозно настроєний стрільнути Таскою 3,5-10х40 з Фані БР-50 на 25 м і здається, що за 4000 настріляю. А там побачимо.
    Бедемо експерементувати далі.
    Последний раз редактировалось zazzz; 14.07.2011 в 10:31.

В "дофіга Х" в аналогічних умовах ти бачиш як гуляє точка прицілювання і розумієш безперспективність пострілу Дуже збиває оптимізм і нищить ілюзіі типу з "ОПТИКОЮ ВСІ ПОПАДАЮТЬ" (Оминаючи той факт, що далеко не всі можуть утримати, нормально вижати спуск і т.і.). "Дофіга Х" дозволяє беспристрасно побачити РЕАЛЬНУ картину процесу утримання точки прицілювання. Друге діло, що краще для нервової системи було той розковбас не бачити

Цілком з тобою згідний. І особливо коли вже робиш не перший десяток пострілів і починаєш вибирати моменти між ударами свого сердця щоб мінімальніше змістилась точка попадання не кажучи вже про дихання і спуск.

Хлопці давайте поговоримо про кратності а не про ціни на приціли бо наскільки я зрозумів тут ідеться про результативність стріляння напевних кратностях, а не з дорогого чи дешевого приціла ти стріляєш. Я думаю що тут всім зрозуміло що чи дорожчий тим він кращий і люпольда з гаммо тут ніхто порівнювати не буде.

Страница 2 из 8 ПерваяПервая 1234 ... ПоследняяПоследняя

Ваши права