Страница 1 из 8 123 ... ПоследняяПоследняя
Показано с 1 по 10 из 74

Тема: Стріляєм на малих кратностях, або нафіга дофіга "Х"

По умолчанию Стріляєм на малих кратностях, або нафіга дофіга "Х"

Словничок жартівничок :
    - ФТ - спортивна дисципліна з 16 Дж гвинтівками. http://www.huntingukraine.com/index....314&Itemid=172

- ХФТ - майже те ж саме , але з більш демократичними правилами.

-"ХФТ" - зовсім не те саме

В прадавні часи , коли я пробував займатися "ХФТ" з 10 кратною оптикою деякі моменти змусили задуматися над доцільністю такої величезної кратності . Адже на робочх дистанціях 15-50 метрів поле зору занадто обмежене, деякі мішені перебувають за межами поля зору, а вони можуть бути більш вигідними в плані прицілювання чи цікавішими. А на коротких дистанціях взагалі важко відразу знайти ціль, особливо в умовах недостатньої освітленості і коли мішень прихована за природними перешкодами. Після влучання в ціль мішень падає і в приціл ти бачиш її якісь долі секунди, іноді подальша доля мішені невідома. Всі ці моменти змусили мене задуматися над справедливістю твердження про те , що найкращим прицілом для "ХФТ" є 10 кратний приціл з міл-дотом, типу Фалькона 10х42, Бушнела 3200 10х40, МТС вайпер 10х44, Макснайп 10х40 з різними буквами і без них, і т.д. Крім цього правдиві мисливці купують так звані "загонники" з кратностями 1-4 , 1,5-6 і т.д тобто стріляють на малих кратностях. Це однозначно дозволяє в рази збільшити поле зору, провести поглядом скляного ока рухому мішень і навіть влучити в неї, якщо вона достатньо велика Отже задумався я над малими кратностями. WALTHER 1-4x32 став першим прицілом з малою кратнісю для свідомих експериментів. В моєму арсеналі колись був чудовий Ліперс 3-12х44 мінік, але був проданий через нестиримне бажання купити МТС Вайпер 10х44,чтріляв переважно з 10х і лише кілька разів з 3-4-6х.

WALTHER 1-4x32 став першим прицілом з малою кратнісю для свідомих експериментів. Дякую VIR за наданий для філософських роздумів приціл Отже трохи про оптику - правдива кратність десь 1,25-4х , можливо трохи більше 4х. Оптика досить світла, механізми поправок тугі, але чітко працюють. При зміні кратності СТП не втікає ,або втікає так, що я цього не помітив. Як для бюджетного прцілу це досить важливий фактор. сітка типу мілдот - правильність його була б видима на 10Х, проте, це не помішало зробити розрахунок дистанції за формулою :

d= (144см*10*0,4)/6= 96 метрів. 0,4- то кратність на якій я проводив вимірювання. Очевидно, що простіше було рахувати 140*4/6 - упустивши "10" в цій формулі.

Паралакс відчувається на 4х, на менших кратностях його вплив мінімальний. Пробував стріляти на 1х - не сподобалося. Занадто мала мішень виглядає і досить тонка сітка закриває на 70 метрах 3 см брус. Краще вже з відкритих - більше кайфу. На 1,5 х то вже інше діло. на тих же 70 метрів впевнено велася стрільба по мішені типу банка від консерви "Сардни в олії" . так , саме на 70 метрів, впевнено. На ближніх дистаціях було не так цікаво стріляти. Але стрільба велася по мішені, чітко видимій на фоні неба. Пізніше "ХФТ" мішень типу "Сорока" була ідентифікована на фоні кущів , дистанція 50 метрів.На 1,5х вибрати точку прицілювання виявилося важко. Але вже на 3х вдалося зробити прицільний постріл по мішені,попадання зараховано . Отже для дистанції 50 метрів на фоні кущів, споруд і т.д з кратністю 1,5х робити нічого ,стандартні мішені важко буде ідентифікувати в прицілі. На 2х не попробував. Зовсім інша річ спостереження за домашніми курчатами (якраз за розміраим схожі на куріпок і бігають так само ) , бігали по дворі , мов показилися. З кратністю 3х і дистанції 10-15 метрів там робити нічого. А от 1-1,5х дозволили досить КОМФОРТНО проводити їх поглядом , тримаючи в прицілі. Тож робимо висновки.

Дехто нагадає мені про колліматорний приціл - знаю, маю, класна штука. Є мінуси - марка закриває половину корпусу мішені. З не 100% зором бавитися у "ХФТ" буде важко. Окуляри однозначно заважатимуть , принаймні ті, якими я користуюся.

Запрошую всіх бажаючих з досвідом і без поділитися думками з приводу доцільності стрільби "ХФТ" з малими 1-3-6 кратностями і вибором прицілу для таких задач. Вважаю, що 10х то є більш універсальний приціл для ХФТ, "ХФТ" і трохи паперових робіт. Для ФТ - вибір прицілу то вже ціла наука і я граніт тої науки ще не гриз.
    Тож поговорімо про "загонники" на пневматиці як клас- чи мають право на життя?
    Si vis pacem, para bellum !
    Хто не скаче, той не долар!

Клава залита, не ображайтеся. Діти в хаті

Продовжив сьогодні експерименти з малими кратностями. Ідентифікована мішень ХФТ "Ворона" дистанція 50-55 метрів. Уражена по корпусу на кратності Зх. Переконався що на фоні гілля малорозмірні обєкти розміром з горіх ідентифікуються вкрай важко на 1,5-2х. Єдина перевага на малій 1,3-1,7-2х кратності є те , що можна пробувати побахкати по рухомій мішені. На 3,5х пробував пуляти на 110-115 метрів. Мішенню став бетонний стовп. Без промахів поки не почався вітер. Наступного разу переміряю дистанцію точно. Lonish, ти був правий, для наших задач , тобто плінк, ХФТ, "ХФТ" добре підходить приціл 3-9х. Як варіант мав би підійти 2-7х, але справжня кратність його 2,5 -6,5 , маю на увазі Люпольд 2-7х33. Що абсолюно виключає навіть спроби стрільби по рухомих цілях. А побавитися ой як хочеться. Випадкові влучання не рахуємо. На 1.5х з проводкою і випередженням 18тис.дист !!!, власне не мілів а саме тисячних дистанцїї, було попадання по летючій мішені на дист.20-25мерів, розміром з мяч для великого тенісу. Єдине зі всіх спроб, отже випадкове. Захват цілі на такій кратності робити лекго, проводку можливо, на Зх - це майже нереально. Для теоретиків - під "мілом" багато хто розуміє розмітку сітки , на різних кратностях вона буде різною і на 1,5х в один такий "міл" влазить більше 6 тис.дистанції. Отже вів третім "мілом", або це 18-20 тис.дистанції. Мій віртуальний приціл приймає формат "1,5-6х30" з огляду на мінімальну прийнятну кратність а 6х доволі комфортна кратність для "ХФТ". Здається більшої і не треба.

За що ми любимо 10Х? Відповіть проста - ми чітко бачимо портрет цілі і ніколи не переплутаємо шишку чи сучок (можна стріляти) на смереці з дятлом (категорично не можна стріляти) . Спробуйте це зробити на 1.5х в умовах поганої освітленості і самі переконаєтеся. Знання балістики , поправок в мілах чи см на різні дистанції і приблизниз розмірів мішені дозволяє швиденько розібратися з поправкою по розмітці приціла чи виносом точки прицілювання відносно розмірів самої мішені.

Невже нікому не цікаво посперечатися чи поділитися своїми думками з цього приводу? А то в мене складається враження, що мені пора до психіатра

Владку, до психіатра не ходи, за рано . Мовчу на твої пости, бо стріляю мало - значно менше ніж хотілось би. Я просто нічого не маю додати. А твої питання - це похідні від практичної стрільби, якою тобі, ще на радість, вдається побавитись. Зрозуміло, що як людина розумна, ти намагаєшся осмислити и проаналізувати набутий досвід.

Єдине що я для себе зрозумів - це те, що приціл має бути :
    1-світлий і чіткий . На розглядування в "мутняки" вже зору шкода + вікові проблеми з очами. Зору шкода більше ніж грошей.
    2-стабільний в роботі поправок. На недорогих прицілах помітив плавання СТП після вводу поправок, перепаралаксуванні. Деколи покрутивши вертикальні поправки маємо ще "в нагрузку" горизонтальні зміщення.
    3-зі зручною сіткою. Для "універсала" вибрав собі мілдот, для БР - таргетдот. Міли подобаються грубі (риски, напівриски, півміли губляться в полі), лінії дуже тонкі. Перегружені розміткою сітки не подобаються через складні калькуляції з обчисленням.
    Про Х скажу просто - для поля їх не завжди потрібно, а для паперу мені і 32 мало.
    Нажаль, замало змагаємося (крім БР є валом забавних дисциплін для кожного різновиду зброї і вподобань) для перевірки наших теорій. Якщо хтось з наших влупить 5000 в БР-50 з 4 кратів або з діоптром, або з коліматором - серйозно замислюсь над своїми переконаннями. Але мені щось підказує, що дива не станеться. Спеціальне завжди побє універсальне. Друге діло, що в нас настільки різна підготовка як у стрільців, що часом клас стрілка може перебити результати класного або паскудного обладнання.

Звичка - велика сила. А досвід найкращий вчитель. Мудрість - навчитись любити те що маєш. Стріляй друже, це цікаво гуртом і навідь поодинці, я з тобою ментально ! Я підтягнусь згодом.

П.С В світлі малої потужності Фані для мене ще окремий пласт вивчення практичної стрільби мінометними траекторіями Як похідна наступна тема - чи потрібні мегаенергії для певних задач ? Точніше, скільки достатньо ?
    Народ багато пише, але цікаво самому переконатись.
    Пол-ведра кросманов, переломка-поломайка и перочинный ножик.
    http://www.youtube.com/watch?v=LbPDW...eature=related

Хлопці, от чого такі цінні викладки не писати в окрему розділі статті? Тут же це все за строінку-другу затреться. Можна тут зробити обговорення, а найціннішу інфу я потім виділю в окрему темуі перенсу в розділ №"Статті"
    Їй-Богу, шкода втрачати знання і досвід, а сам це все повибирати я не в стані - потрібна ваша допомога.
    ----------------------------------------------------------------------------
    ЧИТАЄМО ПРАВИЛА ФОРУМУ ТУТ

ІНСТРУКЦІЯ ПО ЗАЛИВАННЮ ФОТОК ТУТ
    Витяг з Правил для пейсатєлєй:
    6.1.1 В теме топика нужно указывать предмет купли-продажи(и несколько если их больше двух) и действие относительно этих предметов - купля, продажа, обмен.
    6.1.2 Запрещено размещать только ссылку на объявление, размещенное на другом сайте. Обязательно следует скопировать и само объявление тоже.
    6.1.3 В темах этого раздела можно ОБОСНОВАННО торговаться, делиться мнением о товаре и его характеристиках.
    6.1.4 Для товара, выставленного на продажу обязательно указание цены, состояния товара, фотографи и описание, а также его местоположение.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +++++++++
    Витяг з Правил "Купипродайка - всяка всячина" для тих же пейсатєлєй:
    В даному розділі дозволяться сторення тем, пов"язаних із купівлею-продажем непрофільних товарів.
    Оскільки розділ експерементальний, всі теми проходять передмодерацію.
    Створити тему має право будь-який користувач, що має більше ніж 50 повідомлень на нашому форумі, або рекомендацію від будь-якого учасника із потрібною кількістю повідомлень. За спробу створення теми учасником, із невідповідними критеріями (див. вище) - бан 7 днів, наступна спроба - назавжди.

Hannel Zuhl 310 (у вигляді набору детальок
    HW 100 T + Nikko Stirling Platinum Nighteater 8-32x60

Того й пишемо тут а не "там"

Zazzz , я чудово розумію суть вузькоспеціалізованих прицілів і абсолютно з тобою згоден. Є бажання поекспериментувати, сяке-таке вміння попадати в мішень,невеликий практичний досвід і досить непогана по точності ружбайка дозволяє робити адекватні, з моєї точки зору, висновки щодо придатності тих чи інших прицілів під конкретні задачі. Тому пишу, ділюся думками, експериментую. Але дуже хочеться знати думку противників чи прихильників малих кратностей. В цьому щось є! Ти , як лучник, прекрасно розумієш, що відмітку на мішені бачити зовсім не обовязково і навіть шкідливо для нервів.А от влучати з малими кратностями я гірше не став. Про БР , звичайно, мова не йде. Я веду мову про плінк і "ХФТ". Малі кратності дозволяють краще пізнати, саме пізнати а не завчити, балістику кулі. Не заважають працювати над правильним спуском , прикладкою , диханням і т.д. все вже пройдено і написано до нас, залшається лише помацати , повірити і поділитися враженнями.

Дядьку, з нетерпінням чекаю, коли Льоня вийе "попастися" зі своїм Люпом-ультралайтом (там кратність невеличка), - мабудь, нас чекає багато нового. Окрім сітки "хрест", яка мені особисто не дуже зручна, відсутності відкритих барабанів для роботи кліками, майже ідеальний стенд для твоїх експериментів. Але Льоня вже має свій погляд на його використання і йому зручно. Там навідь пеньки не просто так намальовані, а 2 міли мають від тонкого хреста. Коротше цікаво, чим льоня нас здивує.

Я на Фаню також модер і стареньку Таску 3-9х40 вчепив і мені також кортить побавитись.

Тиждні два назад з нашими "медитував" на 70-80 м сидячи, по пляшці раз 5 попав. Як виявилось на 3,5 кратах. Потім в дальньому проємі пробіг якійсь "ноусер" як ні в чому небувало і ми припинили негайно стріляти за межі бункеру (бо не буде видно якщо хтось раптово вискочить на лінію вогню).

Для того дуже зручно стріляти "на рідних селах" в безпечних з точки зору ТБ умовах і на переміряних відстанях. Та і спокійніше якось. До речі це одна з причин відмови від мєлкана -не має де особливо розгулятись. А стрілковий зуд чудово и малопотужні рушниці знімають. Я вдома прозрів стріляючи з Фані. І від діоптра також приколовся до 40м. Якщо би регульований діоптр не коштував так дорого і не "темнив" - з задоволенням би стріляв без оптики. в тому є шалений прикол. Стрільба майже "на відчутті". Медитація одним словом. Іншими словами - передача думок на відстані за допомогою кулі. Пневмо-йога, мать її туди .

Треба в шматок якогось домашнього ФТ побавитись Я не апологет суворих міжнародних праил, адже ми чайники. Але цікаво розставити мішеньок від 10 до 50 м і попробувати без столів відстрілятись.

Також давно придивлявся до ПТ - але ломає лежачи стріляти. Я би змінив на сидячи і стоячи, але по відносно великій мішені. Треба ставити перед собою реальні задачі і ми не будемо обламані.
    Последний раз редактировалось zazzz; 11.07.2011 в 17:50.
    Пол-ведра кросманов, переломка-поломайка и перочинный ножик.
    http://www.youtube.com/watch?v=LbPDW...eature=related

Щодо люпольдовского хреста (Дуплекс 2х2 міли) в мене вже склалася дуже чітка і прозора мисля - коли я стріляв з 1,5х то той самий "хрест" мав розмірність 6х6 правильних мілів ,приблизно. Знаючи поправки - нічого не заважало влучати. Ті всі точки від Лукавого , зручніше - сперечатися не буду, але треба вчитися стріляти "по старинке". Якщо зірки на небі стануть в правильному порядку то сьогодні ввечері вилучу в Льоні його Люпольд для "глубокомысленного созерцания". Трохи про Люпольди - на СКА у випадкового відвідувача майстра-зброяра побачив VX II- 3-9х40 і на дупу впав від графіки. Те ж саме було коли глянув у Льонін ультралайт. В деяких шопах Львова також заглянув в Люпольди і ...не впав. Графіка непогана але не "вставило" Пояснення можу бути одне - або старію і стаю занадто вибагливим , або ... на Розетці і в інших інтернет магазинах появилися Люпольди 1-2 серії і їх внучатий племінник Редфілд з великим розмаїттям прицільних марок і кратностей та все це змейдовано Чайниками.

Ось вам і доказ http://forums.gunbroker.com/topic.asp?TOPIC_ID=440006 від забугорних ганнерів. Правда, там бають (базікають , кажуть - полісський діалект ) , що Люпольди 1-2 покоління як і Редфілди змейдовані Чайниками відповідають гордому імені Люпольд. Причому Редфілд = Люпольду VX I , ба, навіть має трохи кращу графіку.

Сьогодні VladZ глубокомислєнно созєрцав Льонін Люпольд ультралайт3-9х (забув діаметр об"єктива),щоб Владу не було скучно склав йому компанію.У двох чесати рєпи цікавіше.Мої враження:сріляти на далеко(пневматика звичайно) на малих кратностях не так страшно як хтось може подумати,я би навіть сказав цікавіше і спокійніше,параноя не давить,що не попадаєш в ту точку в яку цілишся(яку бачиш в викокократному прицілі),просто попадаєш в мішень, кайфуєш від плінку.Мішенями були:пляшка,бляшанка,горлишко від пляшки.Боєприпас-JSB Monster,ружо Влада .Доречі дистанції 50,70,73,84метри на 3!!!кратах -без проблем.Доказатєльство-постріл Влада на 3х,дистанція 71м,куля приплавилась до гільзи
    Дивуюся собі,маючи малократний приціл не попробував з ним стріляти на далеко.А ще ми слухали Шопена точніше шипіння кулі в польоті, я вам скажу-весч,але це вже інша тема.
    Последний раз редактировалось VIR; 12.07.2011 в 21:01.

VIR , дуже дякую за спонтанні пострілухи Нарешті при свідках вдалося показати практичну результативність стрільби на малих кратностях.Це справді вкрай цікаво, просто бачиш мішень, просто цілишся і просто попадаєш. Все дуже і дуже просто. Власники перемінників і малократних прицілів не полінуйтеся попрактикуватися в такій дисципліні. До речі по гільзі це було не єдине таке попадання. так само успішно були знищені 2 корки від пляшок на 70 метрах і на 50 метрах дуже успішно розліталися в друзки горлишки. На 25 метрах на тих же 3х була успішно вбита цигарка.
    Про Люпольд - свтілий, чіткий, сітку бачиш ще до того як прикладешся, залишаться побачити ціль і бабахнути. Пристріляв моментально - за 6-8 пострілів.По краю лінзи близько 1мм є трохи розмите зображення, так що нічого хаяти наші китайські приціли. Будьмо справедливими. Оптика Люпольда порівняльна по якості з оптикою бінокля Нікон Монарх- то моє особисте враження. Можливо око професійного фотографа чи іншого фахівця в царині оптичних приладів може вловити різницю , але я того не побачив. Це так, не в піку Люпольду а комплімент на адресу японської оптики Нікона складеного в Китаї.

Сітка Дуплекс - спочатку було страшнуватио братися за великі дистанції. Елементарні калькуляції в голові дозволили зробити висновок - дуплекс (2 тис.дист на кожну з 4 сторін, далі по тексту 2х2 і т.д.) на Люпольді відповідає своїй назві на 5х. Тобто на 3х ми маємо вже 3,3х3,3 а на 9х отримуємо 1,1х1,1 міла. після таких калькуляцій поправки стало вносити досить просто. Я стріляв на 9х навіть серединою пенька. бо треба було робити поправку 2 тис.дист на 73 метри. І нічого страшного - постріл за пострілом без промахів було знищене горлишко від пляшки. Та нічого тут не вдієш - душа прагне розмітки , треба хоча б якісь поділки.Для зручності , точності і т.д. Осьо нарив нащо той дуплекс здався забугорним стрілякам http://www.huntingnut.com/index.php?...article&sid=74 , вчимося у них . Тільки наші "олені" значно менші

P.S. Одразу дві заміни на моїй ружбайці зовсім не завадили влучно постріляти. Я вперше поставив на БАМ50 приціл Leupold VX II 3-9x33 Ultralight і вперше стріляв кулями .177 JSB Exact Monster 0,87 (4,52) Рекомендую !!!! . Обидва компоненти "меню" справили найкращі враження і не зіпсували такого спонтанно організованого дійства.

Особлива подяка Lonishu та VIR за надані кулі та приціл.Адже лише з досконалою оптикою та хорошою кулею можна говорити про точність стрільби на малих кратностях. Ружжо моє нарікань не викликало

Страница 1 из 8 123 ... ПоследняяПоследняя

Ваши права